Telefon
WhatsApp

Su Soğutmalı Chiller Fiyatları Ne Kadar?

Su soğutmalı chiller fiyatları, bu ürünlere sahip olmak isteyen kişiler tarafından merak edilen bir konudur. Bu noktada su soğutmalı chiller fiyatları ile ilgili bilgi vermeden önce bu ürünlerle ilgili bilgi edinmek daha doğrudur. Şimdi gelin, detayları hep birlikte inceleyelim.

Chiller Nedir?

Türkçede soğutma sistemleri olarak ifade edilen chiller, ısı transfer sistemidir. Bu cihazların çalışma prensibi, bir kaynak temin edilmiş olan ısının hedef kaynağa transferi ile enjeksiyon yapısına sahip olması şeklindedir. Bu sistemlerin yapısı kondanser, evaporatör, kompresör, güvenlik elemanları, pompa, kontrol cihazı, genleşme vanası, elektrik panosu gibi elemanlardan meydana gelmektedir.

Chiller sistemleri kompresörde sıkıştırılmış olan ve ısınan gazın kondansere ulaştırılması ve soğutulması prensiplerine sahiptir. Bu noktada yoğun bir şekilde ilgi göre chiller sistemleri, soğutma alanına yakın bir şekilde montajının yapılması ile birlikte ideal bir soğutma prensibine sahiptir. Bu sistemlerde ayrıca izolasyon yapılması da konforlu bir yaşam alanı sağlamaktadır.

Chiller Soğutma Nerelerde Kullanılır?

Chiller soğutma sistemlerin başta endüstriyel üretim tesislerinde kullanmaktadır. Bu doğrultuda ilaç sanayi, gıda, plastik üretim tesisleri, alışveriş merkezleri, hastaneler, soğuk hava depoları, kozmetik imalat tesisleri, demir yolu araçları, deniz üstü araçları yoğun kullanım alanlarıdır. Bunların yanı sıra lazer ile işlem yapan sistemlerde, sabit punta ve askılı kaynak makinelerinde, CNC makinelerinde tercih edilmektedir. Aslında chiller soğutma sistemlerinin çok daha yaygın bir kullanım alanı vardır. Ancak hepsini tek tek saymak mümkün değildir.

Su Soğutmalı Chiller Nedir?

Chiller soğutucular hava soğutmalı ve su soğutmalı şeklindedir. Su soğutmalı sistemleri kondenseri su ile soğutan cihazlar olarak ifade edilmektedir. Bu sistemlerde kule fanları bulunmaktadır. Konsender ünitesinde yer alan borunun içerisinde sıkışan gazın sıcaklığını alan su ile çalışır. Kulede soğuyan sus ortamında soğutulmasını sağlamaktadır. Bu sistemler tek sistem içerisinde 1 kompresörden 4 kompresöre kadar çalışma özelliği ile bilinmektedir. Ayrıca cihazlarda kapasiteye uygun bir şekilde scroll tip, yarı hermetik tip soğutma kompresörleri bulunmaktadır. Sistem içerisinde suyun depolandığı bir tank bulunmaktadır.

Su Soğutmalı Chiller Faydalı

Su soğutmalı chiller sistemlerin en önemli özelliği hava soğutmalı sistemlere göre daha iyi sonuçlar sunmasıdır. Daha az akışkan hacmi olan bu sistemleri ısıyı üzerine alarak tutarlı bir ısı kontrolü elde edilmesini sağlamaktadır. Üstelik bunu son derece sessiz bir şekilde yapar. Chiller soğutma sistemlerinin yoğunluğunun az olması nedeniyle hava, ısı iletimini daha az sıcaklık ile yapar. Günümüzde birbirinden farklı modellerde su soğutmalı chiller sistemler bulunmaktadır. Hangi sistem tercih edilirse edilsin göz önünde bulundurulması gereken bir nokta vardır. Bu da rakımdır. Bu sistemlerde deniz seviyesinden yükseldikçe aynı performans sergilenmektedir.

Chiller Soğutucu Fiyatları

Chiller soğutma sistemlerinin temin edilmesi için belirli bir bütçenin ayrılması gerekmektedir. Bu noktada 2.el, sıfır, az kullanılan, kiralık, satılık gibi özellikler chiller soğutucu fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. 2.el chiller fiyatları ve sıfır chiller fiyatları birbirinden farklıdır. Ayrıca chiller sistem türüne göre de fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda ürünleri satın alacak olan kişilerin ihtiyaçlarını belirlemeleri gerekmektedir. Kapasitesi, modeli, üretim yılı, kullanışlılığı gibi unsurlar göz önüne alınarak bir ürün seçilmelidir. Siz de chiller soğutucu grubu ürünlerini merak ediyor ve bu ürünleri satın almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek ürünler ile ilgili detaylı bilgi edinmek ve sipariş oluşturmak mümkündür.