Telefon
WhatsApp

Konya Klima Sistemleri

Yaşamımızın çoğu zamanını kapalı alanlarda geçirmekteyiz. Bu noktada klimanın önemi devreye girmektedir. Özellikle pencereleri açılmayan kapalı mekanlarda klimanın önemi daha da artmaktadır. Klima konforlu bir iç ortam elde etmek için kullanılan ve kapalı bir alandaki havanın ısı ve nemini kontrol etmeye yarayan bir araçtır. Genellikle buhar sıkıştırmalı soğutma kullanan klimaların boyutları kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin araç içlerinde ve oda içerisinde küçük üniteler ile kullanılan klimalar, büyük binaların hava sirkülasyonunu sağlayan büyük üniteler ile de kullanım sağlayabilir.

Klima sistemleri mahallerin iklimlendirilmesini sağlayan sistemlerdir. Öncelikle iklimlendirme nedir buna bir göz atalım. Klimatizasyon olarak da adlandırılan iklimlendirme dediğimiz şey, kapalı mekanın havasının istenen sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve havanın tazelikte tutulması durumudur. Bazı durumlarda bahsettiklerimizin hepsi olmasa da birkaçının kontrol altında tutulması durumu olarak adlandırabiliriz.

Klima Sistemleri Çeşitleri
1) Bireysel Sistem Klimalar

Bireysel sistem klimaları da kendi içerisinde 5 gruba ayırabiliriz; Portatif tipi klimalar, Paket tipi klimalar, Pencere tipi klimalar, Split tipi klimalar ve Multi Split klimalar

2) Merkezi Sistem Klimalar

Merkezi sistem klimalar diye bahsettiğimiz klimalar genelde büyük binaların içerisinde bulunan havanın istenilen sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelikte tutulması için kullanılır. Yüksek oranda büyük ofis ortamlarında, alışveriş merkezlerinde, otellerde, hastane vb. büyük binaların içerisinde kullanılan klima sistemidir.

Konya ve ilçelerine hizmet veren firmamıza 0332 350 9944 telefonundan ulaşarak, müşteri temsilcilerimizden gerekli bilgiyi edinebilirsiniz.