Telefon
WhatsApp

Soğuk Oda

Soğuk hava deposu olarak da anılan soğuk oda sistemleri; muhafaza edilecek gıdaların ya da ürünlerin özelliğini daha uzun süre korumaları için izolasyonlu hale getirilmiş yapılar olarak tanımlanır. Soğuk odanın ana malzemeleri: Sandviç panel, soğuk oda kapısı, soğutma grubu ve kontrol ünitesiyle oluşan yapılardır. Soğuk oda içerisindeki muhafaza edilecek ürünler değişim gösterdikçe soğuk odayı oluşturan ana ürünlerde çeşitlilik göstermektedir.

SOĞUK ODA ANA MALZEMELERİ

Sandviç Paneller

Depo sıcaklığı değiştikçe kalınlığında da değişim gösteren sandviç paneller; 60, 80, 100, 120, 150, 180 ve 200 mm kalınlıklarında üretilmektedir. Sandviç panellerin standart genişlikleri 110 mm ve uzunlukları maksimum 13 m ‘dir. Yüzey sacı olarak; polyester, PVC, 304 kalite paslanmaz veya PVDF kullanılmaktadır. Sandviç panelleri poliüretan (PUR) dolgulu olup 42 kg/m3 yoğunluğundadır. Paneller kilitli sistemi sayesinde çekme ve kilitleme özelliğine sahiptir.

Kontrol Ünitesi

Kontrol üniteleri mikroprosesör kontrollü, soğutma grupları için dizayn edilmiştir. Menü sayesinde kolay kullanım sağlar. Soğutma sistemi tek tuşla açılıp kapanabilir. PTC veya NTC tip kontrol sensörleri bulunmaktadır. Sıcaklık göstergesi LED göstergesi panelinde bulunmaktadır. Kontrol ünitesi sayesinde sıcaklık kontrolü, evaporatör fan kontrolü, defrost kontrolü, aydınlanma kontrolü, alarm kontrolünü yapabilirsiniz.